Finisaż wystawy Marty Wachel pt. „Opowieści woskiem pachnące”

Jeszcze do najbliższej soboty można będzie obejrzeć w naszym muzeum prace Marty Wachel. W sobotę, 29 sierpnia 2020 roku o godzinie 12:00 odbędzie się finisaż wystawy na który serdecznie zapraszamy.
W przypadku zbyt dużej ilości uczestników, ze względu bezpieczeństwa finisaż odbędzie się w plenerze.

Marta Wachel - pochodzi z Nowej Dęby, jednak podążając za głosem serca swój los związała z Jasłem, gdzie mieszka, pracuje i tworzy. Artystka porusza się bardzo sprawnie w dwóch pozornie odległych i niezależnych obszarach - ikona i batik. I choć obie dyscypliny zdają się być całkowicie odmienne, nadaje im swój niepowtarzalny i indywidualny charakter. Sztuki pisania ikon uczyła się na warsztatach (WDK Rzeszów) i wciąż ją doskonali na zajęciach grupy malarskiej „45+”. Jej drugą miłością jest batik, technika polegająca na nakładaniu wosku i barwieniu tkaniny. Obie, wymagają niezwykłej sprawności warsztatowej. Jednak wyjątkowość prac jaślanki polega na balansowaniu, pomiędzy sztuką naiwną a średniowiecznymi artefaktami.
Twórczo związana jest z Jasielskim Domem Kultury, gdzie od 2015 roku uczestniczy w zajęciach Grupy Malarskiej 45+ pod opieką Anny Brożyny.

Udział w wystawach:

Wystawa zbiorowa „Mozaika kobiecych pasji„- JDK (2019)

Czasowa wystawa batiku - JDK (2019)

Wystawa pokonkursowa - Miejsko-Gminny Dom Kultury w Głogowie Małopolskim (2019),
III nagroda w IX Wojewódzkim Przeglądzie Twórczości Nieprofesjonalnej „Patrząc i Widząc” za pracę „Pieta” i cykl prac.

Data: 2020-08-24 21:54:46